E-nosūtījums

No 2019. gada 1. janvāra Latvijā tiek uzsākta elektronisko jeb e-nosūtījumu izmantošana. 

Kā izmantot e-nosūtījumu?

  • Ārsts sagatavo e-nosūtījumu

E-nosūtījums attiecas uz visiem medicīnas pakalpojumiem un Covid-19 laboratorisku testēšanu, izņemot laboratoriskos izmeklējumus un veselības aprūpi mājās. E-nosūtījumu izmanto, nosūtot pacientu uz valsts apmaksātu vai maksas pakalpojumu. 

  • Pacients pierakstās pakalpojuma saņemšanai

Telefoniski, elektroniski vai klātienē (atbilstoši ārstniecības iestādes piedāvātajām pieraksta iespējām). Pierakstoties reģistratūras darbinieks ir jāinformē ar saņemto e-nosūtījumu.

  • Pacients saņem pakalpojumu

Pirms tamreģistratūras darbiniekam ir jāuzrāda pase vai personas apliecība. Ja pacients ir jaunāks par 15 gadiem un viņam nav pase vai personas apliecība, personas pārbaudei izmanto dzimšanas apliecību. 

Jāņem vērā, ka ar e-nosūtījumu pakalpojuma saņemšanai var pieteikties tikai vienā ārstniecības iestādē! Tas nozīmē, ka nav iespējams vienlaicīgi pierakstīties vairākās gaidīšanas rindās. Ja pacients pārdomā, veikto pierakstu var atcelt un izmantot to pašu e-nosūtījumu, lai pierakstītos citā ārstniecības iestādē. 


Svarīgi!

 

  • Papīrā izrakstītie nosūtījumi joprojām ir derīgi.
  • E-nosūtījuma sagatavošanas laikā būtiski ar ārstu pārrunāt rīcību pēc pakalpojuma saņemšanas – rezultātu pārrunāšana, pierakstīšanās atkārtotai vizītei u.c.
  • Informāciju par visām ārstniecības iestādēm, kurās sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, kā arī gaidīšanas rindu garumiem to saņemšanai, var noskaidrot interneta vietnē www.rindapiearsta.lv


Kādu pakalpojumu saņemšanai ārsts var sagatavot e-nosūtījumu?

  • E-nosūtījumu var izmantot ārstu-speciālistu konsultāciju saņemšanai, diagnostisko izmeklējumu veikšanai, kā arī citu ambulatoro, dienas stacionāra (slimnīcā) u.c. pakalpojumu saņemšanai. Izņēmums – laboratoriskie izmeklējumi un veselības aprūpe mājās.


Kur var apskatīt savus e-nosūtījumus?

Autorizējoties E-veselības portālā, ar kādu no kvalificētajiem elektroniskās identifikācijas līdzekļiem - mobilo lietotni “eParaksts mobile”, personas apliecību (eID karti) vai mobilo lietotni “Smart-ID”. Saņemtie e-nosūtījumi ir pieejami sadaļā “Mani nosūtījumi un rezultāts”.      


Kādas priekšrocības sniedz e-nosūtījums?

  • Ērtums. Nav jāuztraucas par ārsta rokraksta salasīšanu vai nosūtījuma nozaudēšanu.
  • Informācijas pieejamība. E-nosūtījuma ieviešana nodrošina informācijas pieejamību par būtisku pacienta veselības aprūpes posmu, tajā skaitā mazina atkārtoto izmeklējumu skaitu.
  • Mazāks papīra patēriņš. Samazinās papīra dokumentācijas apjoms veselības aprūpē. 
Skip Navigation LinksSākums > E-nosūtījums