Skip Navigation LinksSākums > Biežāk uzdotie jautājumi > Ārsti > Informācija ārstiem un farmaceitiem par rīcību, ja medikaments izslēgts no Zāļu valsts reģistra
Ja Kompensējamo zāļu sarakstā iekļauts medikaments ir izslēgts no Zāļu valsts reģistra, bet medikamenta krājumus ir atļauts izplatīt līdz noteiktam termiņam, tad medikamenta izrakstīšana pacientam notiek līdzšinējā kārtībā! Tāpat kā ar kompensējamiem M saraksta medikamentiem.

Kārtība paredz:

1) ārstam šādu medikamentu izrakstīt uz papīra recepšu veidlapas;
2) savukārt farmaceitam papīra recepti neelektronizēt, bet ievadīt uzreiz Vadības informācijas sistēmā (VIS).

Taču, ja recepte ir izrakstīta elektroniski vēl pirms medikamenta izslēgšanas no Zāļu valsts reģistra, tad farmaceits izsniegt medikamentu pret e-recepti diemžēl nevarēs. Tādā gadījumā pacientam vai farmaceitam jālūdz ārstu izrakstīt medikamentu uz papīra receptes.

Vienlaikus norādām, ka šobrīd tiek meklēti tehniski risinājumi, lai šādos gadījumos pacients medikamentu varētu iegādāties arī, uzrādot e-recepti. Tiklīdz kārtība mainīsies, NVD par to informēs!

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar E-veselības Lietotāju atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 67803301 vai rakstot e-pastu: atbalsts@eveseliba.gov.lv.