Skip Navigation LinksSākums > Biežāk uzdotie jautājumi > Farmaceiti > Līguma slēgšana

Līgumu slēgšana

Kā rīkoties, lai uzsāktu E-veselības sistēmas lietošanu?
Ārstniecības iestādes un aptiekas E-veselības sistēmu var izmantot divos veidos:

  1. Izmantojot E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv
  2. Izmantojot līdz šim lietoto ārstniecības iestādes sistēmu, kas ir pielāgota darbam ar E-veselības sistēmu (vienojoties ar ārstniecības iestādes informācijas sistēmas izstrādātāju).

Lai uzsāktu lietot E-veselības sistēmu, Nacionālais veselības dienests aicina ārstniecības iestādes un aptiekas slēgt līgumus par E-veselības sistēmu.

 

Lai uzsāktu līguma slēgšanas procesu, aicinām:

  1. lejupielādēt pieteikuma formu, to aizpildīt un nosūtīt uz e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lv.
  2. Aizpildīt līgumu elektroniski (aizpildāmā informācija atzīmēta ar dzeltenu krāsu) un nosūtīt līgumu saskaņošanai uz e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lvnorādot informāciju par vēlamo līguma saņemšanas veidu:
  • klātienē Nacionālā veselības dienesta (NVD) centrālajā birojā (pēc iesniegšanas līgums tiek noslēgts vienas darba dienas laikā);
  • klātienē jebkurā NVD teritoriālajā nodaļā (pēc iesniegšanas līgums tiek noslēgts trīs darba dienu laikā);
  • pa pastu uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto pasta adresi (ierakstītā vēstulē). Pēc iesniegšanas līgums tiek noslēgts trīs darba dienu laikā.
  • elektroniski uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto e-pasta adresi, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu (pēc iesniegšanas līgums tiek noslēgts vienas darba dienas laikā).

 

Līgums tiek slēgts neatkarīgi no tā, kādā veidā E-veselības sistēmai iestāde/aptieka pieslēgsies – izmantojot E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv vai savu informācijas sistēmu!

 

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar NVD speciālistiem, rakstot uz e-pastu eveseliba@eveseliba.gov.lv vai zvanot 67501593.

 

Kā rīkoties, ja E-veselības sistēmā vēlos strādāt ar līdzšinējo ārstniecības iestādes vai aptiekas informācijas sistēmu?
Lai arī turpmāk lietotu esošo ārstniecības iestādes vai aptiekas sistēmu, aicinām noslēgt līgumu par E-veselības sistēmas lietošanu un pēc tam sazināties ar ārstniecības iestādes informācijas sistēmas uzturētāju, lai vienotos par E-veselības sistēmas pielāgošanu ar līdz šim izmantoto informācijas sistēmu. Ārstniecības iestāžu un aptieku informācijas sistēmu izstrādātāju kontaktinformācija.

 

Kā E-veselības sistēmā izveidot savu lietotāju?
Lai pēc līguma noslēgšanas saņemtu piekļuvi E-veselības sistēmai, ārstniecības iestādei vai aptiekai, atbilstoši darbinieku skaitam,  ir jāaizpilda un jānosūta rakstisks iesniegums par personām, kurām nepieciešams piešķirt piekļuvi E-veselības sistēmai, iesniegumā norādot sistēmas funkcionalitātes, kuras darbinieks iestādē izmantos.

Aizpildītā pieteikuma veidlapa jānosūta uz NVD centrālo vai teritoriālo nodaļu, ar kuru tika slēgts līgums.